מצבי רוח משתנים בהריון

מצבי רוח משתנים בהריון

הריון יכול להיות מהנה מאוד במיוחד, אם הוא בא מהחלטה רצונית ומחושבת.

מדובר על תקופה בה חלים שינויים רבים לא רק כאלו שאפשר להבחין  בגוף האישה אלה גם בתוך גופה ובמיוחד גם בנפשה.

אופייני מאוד אצל נשים בהריון הם מצבי הרוח המשתנים בלי שום סיבה כביכול הנראית לעיין. אפילו שכולם יודעים שהריון אינו מחלה ,הוא מביא עמו הרבה שינויים הדורשים את תשומת הלב, על מנת שבסופו של תהליך ייוולד תינוק/ת בריא/ה.

בתקופת ההיריון נרקמים הרבה חלומות מסביב לתינוק שייוולד. איך הוא יראה, למי הוא יהיה דומה וכמוכן קיים גם החשש שאולי משהו לא כשורה, במיוחד אם זה הריון ראשון.

אפילו בהריונות תקינים שעוברים על מי מנוחות יש ימים של בלבול, לחץ ומתח.

בתקופה הזאת האישה זקוקה להרבה יותר הפגנת חיבה. היא צריכה להרגיש נאהבת וחשוב שהיא תוכל לבטא את הצורך הזה.  כך היא תוכל ביתר קלות ובשמחה לטפח ולשמור על עצמה ועל תינוקה.

על אף שההיריון מתרחש בגוף האישה הוא תהליך שמערב לא פחות את בון הזוג, המשפחה והסביבה הקרובה. הבאת ילד לעולם הינו נושא המשפיע על כל משיש לו חלק בעולמה של האישה.

בזמננו יש הרבה מקורות מידע בנושא הריון ולידה. חשוב מאוד ורצוי להיות מעודכנים בדברים שיכולים לעזור לאישה ולתינוקה לעמוד כשחקנים הראשיים. למצוא את אורח החיים המתאים ביותר, ללמוד להאזין לגוף ולסימנים שזה משדר.

כל אישה וכל היריון הם מיוחדים במינם וקיימים דרכים שונות ומגוונות לחוות אותו. כל הדרכים מוצלחות אם נזכור שזו תקופה מיוחדת ומופלאה של יצירה עבור האישה, תינוקה ובני משפחתה.

 

ויוי וגנר